GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Kafa Derisi Kaşıntısı Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Kafa Derisi Kaşıntısı Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Kafa deriniz kaşınıyor ve sık sık kaşıyor musunuz? Bu istem toplum içindeyken oluyorsa can sıkıcı bir hâle gelebilir ve birçok rahatsızlığa ve hatta saç dökülmesine neden olabilir.

Saç Dipleri Neden Kaşınır?

Kafa derisi kaşıntısının en yaygın nedenlerinden bazıları kepek, kuru kafa derisi, yağlı tomurcuklar, aşırı stres, zayıf saç bakımı, mantar, viral enfeksiyonlar ve kötü beslenmedir.

Saç Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Saç kaşıntısını çok para harcamaya gerek kalmadan tedavi edebilmenin birçok yolu vardır. Kaşıntılı saç derisini tedavi etmek için bazı mutfak malzemelerinizi kullanabilirsiniz.

Saç derisi kaşıntısını tedavi etmek için evinizde bulunan 10 etkili ilaç:

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, güçlü doğal antifungal, anti-enflamasyon ve antibakteriyel özellikleriyle kaşıntılı saç derisini tedavi etmek için kullanılabilir. Çay ağacı yağını çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz, örneğin:

Limon Suyu

Limon suyu, antiseptik özellikleri nedeniyle kaşıntılı ve kuru bir saç derisini tedavi etmede yardımcı olacaktır. Özellikle kepek ile mücadelede çok etkili olacaktır.

Karbonat

Kaşıntılı bir saç derisini rahatlatabilecek bir başka hazır çözüm ise karbonattır. Peeling yaparak ve aşırı aktif mantarların neden olduğu kepekleri kontrol ederek kafa derisini rahatlatmaya ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, kaşıntılı kafa derisine sebep olabilen maya ve virüsü öldürmeye yardımcı ve güçlü anti-iltihabik özelliklere sahiptir. Ayrıca, elma sirkesi kafa derisinin pH seviyelerini dengeler, bu da kaşıntı ve kurulukların giderilmesine yardımcı olabilir.

Bu tedaviyi haftada bir veya iki kez uygulayın.

Aloe Vera

Aloe vera jel, aşırı kuruluğu ve kaşıntıyı hafifleten nemlendirici özellikler içerir. Taze aloe vera bulunmuyorsa jel olarak da satın alabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, cildi nemlendirmeye yardımcı olan bir geçit oluşturur ve bu nedenle kaşıntılı saç derisini tedavi etmenin etkili bir yoludur.

Muz

Eğer muz yemeyi seviyorsanız, kaşıntılı saç derinizi tedavi etmek için de kullanılabileceğini bilmek sizi mutlu edecektir. Saçınızı şekillendirirken kaşıntılı saç derinizi de tedavi edecektir. Muzlardaki besleyici ve nemlendirici özellikler aynı zamanda pullanma, kepek ve iltihaplanmayı da azaltır.

Susam Tohumu Yağı

Susam yağı; çok besleyici, tedavi edici ve kayganlaştırıcıdır. Bu da kuru bir saç derisi için etkili bir tedavidir ve kaşıntıdan kurtulmanızı sağlar.

Cadı Fındığı

Cadı fındığı, saç derisindeki kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilecek doğal bir büzücüdür. Bu bitki, saç boyama veya günlük uygulanan fön makinesiyle saç kurutma işlemi nedeniyle kaşınan bir saç derisine sahipseniz etkilidir.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı, kuru ve kaşıntılı saç derisini hafifletmek için mükemmel bir doğal nemlendirici çözümüdür. Jojoba yağının moleküler yapısı, kendi doğal yağımıza veya sebumumuza en yakın olanıdır, bu da onu çok etkili bir gençleştirici ve nemlendirici tedavi haline getirir.

Bu tedaviyi haftada bir kez uygulayın.


Bu ilaçların herhangi biriyle en iyi sonuçları elde etmek ve problemi tamamen ortadan kaldırmak için bir süre aksatmaksızın bu yolları izleyin.

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
06.08.2018
 
993
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..