GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Matlaşmış Saçlarınızı Bentonit Kil Maskesiyle Canlandırın

Matlaşmış Saçlarınızı Bentonit Kil Maskesiyle Canlandırın

"Kötü saçlarla geçirilen bir gün, kötü bir günden ibarettir."

Saçımızın mükemmel şekillendirilmesini istiyoruz çünkü saçlarımız, görünüşümüzün önemli bir parçasıdır. Saç tonu ve şekli de muhteşem görünmemizde bize yardımcı olur. Saçınızı şekillendirirken kullandığınız farklı motifler kişiliğinizi yansıtır.

Saçınıza iyi bakmanıza yardımcı olmak için, kuruluk, kirlilik ve diğer çeşitli faktörlere bağlı olmak üzere saç hasarını önleyen, onaran ve besleyen farklı saç bakım ürünleri formüle edilmiştir. Aslında, piyasa şampuan ve saç kremi ürünlerinden seruma, renklendiricilere ve spreylere kadar ürünlerle dolu.

Doğal saç bakım ürünleri söz konusu olduğunda ortak bileşen, bentonit kili olmaktadır. Bu kil, suyun akışıyla zamanla içindeki zararlı maddelerden ve kötülüklerden arınan yaşlı volkanik küllerden oluşur.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz bentonit kili, yumuşak ve beyaz toz şeklindedir. Çok ince, pürüzsüz ve kokusuz bu toz çeşitli besin ve minerallerden oluşur.

Saçta kullanıldığında saçlarınıza berraklık kazandırmaya yardımcı olur ve kuru kafa derisi, yıpranmış saçlar, kıvırcık saçlar ve matlaşmış saçlar için yararlı besinler içerirken onları tedavi eder.

Ayrıca, bentonit kili negatif yüklüdür, ancak sıvı ile aktive edildiğinde pozitif yüklü iyonları, kirleri ve toksinleri çeker. Onlara bağlanır, böylece toksinler hızla ortadan kaldırılır.

Bentonit kilinin bu özelliği aynı zamanda saç derisinden emilen kir ve fazla yağın atılmasına yardımcı olur, bu da kepek, kafa derisi yaraları gibi diğer sorunları da azaltır.

Saç bakımı yapılırken diğer kullanım metodlarıyla karşılaştırıldığında, sodyum bentonit kil, su içinde kendi ağırlığının 10-15 katı kadar emdiği için, kalsiyum bentonit kilinden daha faydalıdır.

Bentonit kil saç maskesi hazırlamak için 2 veya 3 kalem malzemeye ihtiyacınız vardır. Biz elma sirkesi ve suyu kullandık.

Elma sirkesi saçlarınızdaki asitliği dengeleyerek daha net parlaklık parlaklık sağlar.

Bentonit Kil Saç Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeler:

Hazırlanışı:

 1. Metal olmayan bir kaba 1 fincan bentonit kil koyun.
 2. Kile 1,5 fincan suyu ekleyin.
 3. Metal olmayan bir kaşık kullanarak, kil ve suyu yumuşak kıvama sahip bir macun haline gelene kadar karıştırın. Gerekirse biraz daha su ekleyin.
 4. Daha sonra yarım fincan saf ve işlenmemiş elma sirkesini ekleyin.
 5. Malzemeleri tekrar karıştırın.
 6. El yapımı bentonit killi saç maskesi kullanıma hazır.

Bentonit Kil Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

 1. Birikmiş kir ve yağı temizlemek için saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın.
 2. Saçlarınız hala nemliyken, hazırlanan bentonit kil saç maskesini bir fırça yardımıyla uygulayın. Köklerden uçlara doğru yavaşça sürün ve tüm saç tellerinin düzgün bir şekilde kaplandığından emin olun.
 3. Duş başlığı kullanın ve maskenin 20 dakikaya kadar saçınıza oturmasına izin verin. Çıkarılması çok zor olacağından maskenin kurumadığından emin olun.
 4. 20 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın ve tüm kilin yıkandığından emin olun.
 5. İsterseniz, bir saç kremi uygulayabilirsiniz.
 6. Saçınızın kurumasına izin verin, ardından saçınızı istediğiniz gibi şekillendirin.
 7. Bu saç maskesini ayda bir veya iki kez kullanın.

Diğer İpuçları

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
11.06.2018
 
785
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..