GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

İnsanlar, kadınların karmaşık varlıklar olduğunu düşünebilir ama çoğu zaman erkeklerin ne düşündüğünü anlamak da zordur. Bir kadın çok güzel ve bakımlı gözükebilir ama bilimsel açıdan bakınca bu herkese çekici geleceği anlamına gelmiyor. Her kadının böyle bir çabası olduğunu da düşünmüyoruz zaten.. Sadece genel yargıları kıracak ve vakit geçirmenizi sağlayacak bir içerik oluşturmak istedik, ayrıca sıraladığımız maddeleri araştırmalarımız sonucu elde ettik yani şahsi düşüncelerimiz değil :)

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Uzun ve dağınık saçların karşı tarafa daha çekici geldiğini biliyor muydunuz? Erkeklerin genelde uzun saçı tercih ettiğini biliyoruz, ancak nedeni sizleri çok şaşırtacak.

Kötü bir gün geçiriyor olabilirsiniz ya da saçlarınız oldukça elektrikli ama uzun olsun yeter. Çünkü bilimsel çalışmalar erkeklerin bu saça olan algısının bilinç altında çocuk yapmakla eşleştiğini gösteriyor. Yani biyolojik açıdan bakıldığında ilişki ve tüm görüşmeler bir gün bir bebek ile sonuçlanacak. Şu an eğleniyor olabilirsiniz fakat erkek beyni çocuk konusunda programlıdır ve ileride kimin çocukları için en iyi anne adayı olacağını düşünür. "Saçla bunun ne alakası var?" diye sorabilirsiniz, şaşırtıcı ama uzun ve kaliteli saç, erkeklerin bilinç altında o kadının sağlıklı ve genç olduğu izlenimi yaratıyor. Ayrıca üreme konusunda da ona ipuçları veriyor.

Dünyada genel olarak sarışın, uzun saç tercih ediliyor. Bu da araştırmacıların az önce ortaya koyduğu bilgileri onaylar nitelikte. Sarı saç ve mavi gözler, yakın geçmişteki doğal bir mutasyon sonucu sadece 11 bin yıldır var, bu yüzden erkeklerin gözünde sarı saç, kadını farklı, çekici ve genç kılıyor. Esmerler size sesleniyoruz; bu hoşunuza gitmedi diye sayfayı terketmeyin hemen, objektif olmak gerek. Bize sorarsanız; kafanızın üzerinde taşıdığınız saçtan çok düşünce şekliniz, hayata bakışınız ve genel sağlığınız daha önemlidir. Burada sadece erkeklerin ilk bakışta çekici bulduğu noktalar ve nedenleri anlatılıyor. Ama önemli olan sizin kendinizi nasıl daha rahat ve güzel hissettiğiniz tabii ki..

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Moda dergileri bizlere hep zayıflığın, güzellik ve çekicilik simgesi olduğunu göstermiştir. Bizce herkes olduğu gibi güzel ama dünya genelinde erkeklerin çekici bulduğu kadın tipi fiziksel olarak büyük kalçalı olanlarmış. Aslında yine bilinç altında bu durum üreme ile eşleşiyor. Kadının daha güçlü ve sağlam olduğu, daha çok çocuk doğurabileceği izlenimini uyandırıyor. Ayrıca büyük kalçalı kadınların dünyaya getirdiği çocuklar daha zeki oluyormuş. Gerçekten ilginç ama bilimsel açıklaması şu şekilde:

Bebeğin anne karnındaki gelişimi esnasında vücuttaki depo edilmiş yağlar ve annenin aldığı besin miktarı bebeğin beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyormuş. Bahsedilen yağların vücudun neresinde depolandığı da önemli.

Erkekler, zayıf bir bel ama geniş kalçalar tercih ediyor. Peki mükemmel ölçülerin 90-60-90 olduğu iddiası yalan mı oluyor? Aslında ölçülerin pek bir önemi yok, göze çekici gelen nokta vücudun belli bölgeleri arasındaki farklar. Bu farkı anlayabilmek için, bel ölçünüzü kalça ölçünüze bölmeniz gerekiyor. Sonuç, 0,67 ile 0,80 arasında ise bel veya kalça ölçünüz ne olursa olsun çekici bir görünüme sahip oluyorsunuz. Yani orantıyı elde etmiş sayılıyorsunuz. Bu durumda kilonuz değil onun nasıl ve nerelerde depolandığı önemli oluyor. Orantılı ve kilolu bir vücut, orantısız zayıf bir vücuttan daha çekici gelebiliyor.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Eminim önceden çoğumuz, uzun bacakların güzellik simgesi olduğunu düşünmüştür ama uzun kolların erkekler için çekici olduğunu kim tahmin edebilirdi ki.. Hatta uzun bacaklardan daha önemliymiş. Bilim adamları, kadınların farklı özelliklerini düşünerek güzelliklerini vurgulamak istemiş olmalı.

Biz, erkeklerin beli ince, genç ve uzun kadınlardan ilk bakışta daha çok hoşlandığını düşünmüştük ancak kollarının uzun olmasının bu kadar önemli olabileceğini tahmin edebiliyor muydunuz? Belki de uzun kolları ilk bakışta ayırt etmek, uzun bacakları görebilmekten daha kolay olduğu içindir. Karşı tarafın uzunluğu, kollarından daha çabuk farkedilebilir. Kısa veya uzun, kollar birbirine sarılmak için her zaman yeterli. Ayrıca araştırmacılar, toplumun genelindeki bacak uzunluğunun yüzde 5 üzerinde oranına sahip olan kadınların erkeklere daha çekici geldiğini belirtiyor. Belki sağlıklı bir izlenim yarattığı içindir. Ancak çok çok uzun bacaklar o kadar da çekici gelmiyormuş. Üzgünüz Barby, biraz daha ortalama ve gerçekçi bir ölçüye sahip olmalıydın.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Erkekler, topuklu ayakkabı giyen kadınları çekici bulabilir ama bizce, kadınların ayaklarına acı vererek tüm gün güzel görünmek için o ayakkabılarla yürümesine değmez. Bazıları, üzerinde düzgün bile yürüyemiyor. Fakat maalesef bilimsel olarak, topuklu ayakkabı giyen kadınların daha çekici göründükleri ispatlanmış bir gerçek. Evet bizce de hayal kırıklığı, çünkü spor ve düz ayakkabılar çok daha rahat ama isterseniz topuklu ayakkabıların neden göze daha çekici geldiğine bir bakalım..

Kadınlar, topuklu ayakkabılarla daha farklı yürürler, daha kadınsı bir duruşa sahip olurlar. Bu şekilde erkeklerin dikkatini daha çabuk çekerler. Sadece erkekler değil, acı verse de pek çok kadın da bu gerçekle hemfikir. Ayrıca, bu sayede kadınların oturma şekli de değişiyor. Topuklu ayakkabı giyen bir kişi otururken de daha kadınsı bir duruş sergiliyor. Bir erkeğin topuklu ayakkabı giyen bir kadına yaklaşma isteği, giymeyene göre 8 dakika daha az zaman alıyormuş :) Bu ayakkabılarla yürümek, kadını daha özgüvenli gösteriyor. Tek olumsuz durum, o ayakkabıların üzerinde yürüyememek. İşte o an, düz ayakkabıların göze daha çekici geldiği nadir anlardan biri oluyor :)

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Güzel bir yüze sahip olmak her zaman en büyük gözler, en dolgun dudaklar, en küçük burun anlamına gelmiyor. Sizin daha güzel ve çekici olmanızı sağlayan şey aslında sağlıklı olduğunuzu gösteren işaretler. İnsanların çoğu yüzdeki simetrinin önemli olduğunu düşünür. Ancak yapılan anket ve çalışmalar bu algıyı kırar nitelikte. Çünkü aşırı simetrik bir yüz göze tuhaf gelebiliyor. Yani, herşeyde simetri aramak bazen yanılgı olabiliyor. Aslında ufak farklılıklar, bir insanı simetriden daha çekici kılabiliyor. Örneğin çiller, karakteristik bir burun, küçük ama çekik gözler.. Tek tip düşünmek yerine farklılıklarımızla gurur duymamız gerek aslında. Ayrıca çok halsiz görünen yüzünüzü veya düzeltmek istediğiniz bir simetri kusurunu isterseniz makyajla halledebilirsiniz.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Kırmızı renk; canlılık, hayat, tutku belirtisidir. O yüzden bu rengi dudaklarına uygulayan kadınların göze daha çekici gelmesi normal. Bilim adamları, kırmızının sadece dudaklarda değil yanaklarda ve boyunda var olmasının da cezbediciliği artırdığını söylüyor. Erkekler, bir kadın onlarla buluşmaya geldiğinde kırmızı ruj görürse bunun iyiye işaret olduğunu düşünebilirler, karşısındaki kadın onu etkilemeye çalışıyor olmalı. Tabii bu sadece her iki tarafın da ilişki veya flört için bir araya geldiği durumlar için geçerli. Her gördüğümüz kırmızı rujlu kadını flört arayan kişi olarak düşünmek büyük hata olur. Bir kadın sadece o an için kendini daha iyi veya canlı hissetmek için de kırmızı rujunu sürebilir. Kırmızı genel olarak çekici bir renktir. Kıyafette, makyajda, ayakkabıda olsun karşı tarafın sizi kolayca ayırt etmesini sağlar.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Belki gülümsemenin gücünü henüz farketmemiş olanlar vardır. İçten bir gülümseme ve mutluluk ifadesi bir kadının yapacağı en iyi makyajdan bile daha değerlidir. Ama bilim adamları bunun kadına özel olduğunu, erkeklerin gülüşünün pek de cezbedici olmadığını düşünüyor. Çünkü mutluluk mimikleri ve gülmek kadınlarla özdeşleştirilen bir hareketmiş ve erkeklerin karizmasını azaltıyormuş. Siz bununla hemfikir misiniz? Bizce, farklı kültürlere göre değişen bir unsur olabilir. Kadınlar gülümsediğinde ise özgüven, sempati ve pozitif enerji yayarak karşısındaki erkeğin ona yaklaşmasını ve açılmasını kolaylaştırmış oluyor. Tabii bu yine sadece flört anında geçerli. Ayrıca erkeğin hareketleri ile bu gülüşü hak etmesi gerekiyor. Çünkü içten olmayan bir gülüş, hoşlanma belirtisi olarak düşünülemez. Bir kadını güldürmenin en kolay yolu ise, espri yeteneğinizi kullanmak tabii ki. Yine de hep erkeklerin kadınları güldürmesini ve mutlu etmesini beklememek lazım.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Yüksek sesin çekici olduğunu düşünmüş müydünüz? Erkeklerin geneli kısık sesle konuşan kadınlar yerine sesi yüksek çıkan rahat duyulabilen, vurgu yapan kadınları daha çekici buluyormuş. Hangi sesin kime daha cezbedici geldiğini bulmak gerçekten zor aslında. Çünkü hepimizin farklı istekleri ve beklentileri var ama, genel cevaplar kadınların yüksek sesle konuşmasını pozitif algılar nitelikte. Bu sizi daha hoş gösteren unsurlardanmış. Belki de kadın bu şekilde daha genç ve ince bir sese sahip oluyor veya kendini daha net ifade edebiliyor. Fakat erkekler için durum tam tersiymiş. Alçak sesle konuşan erkeklerin ses tonu daha etkileyici oluyormuş. Hiç yüzünü görmediğiniz bir kadının sadece duyduğunuz yüksek sesi onu daha genç ve hoş olduğunu düşünmenize yol açıyormuş. Ayrıca ses tonu daha çekici olan insanların flört etme ihtimali de daha yüksek oluyormuş. Yani çoğu zaman ne dediğiniz kadar onu nasıl söylediğiniz de önemli. Bu arada bir şeyi daha belirtmemiz gerek; yüksek sesle hızlı konuşanlar, genelde daha kısa ilişkilerin insanı oluyormuş. Ve kadınlar! Sizlere sesleniyoruz; erkeklerin ne dediğine değil, ne yaptığına odaklanmak daha mantıklı gibi geliyor.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Şu ana kadar bu listede duyabileceğiniz en tuhaf şey ise; çekici olmamanın çekici olması. Aslında olay şundan ibaret; çekici olmaya çalışmayan, doğal ve kendisi gibi olan, fazla makyaj yapmayan, çok abartılı giyinmeyen vb. hareketlerin karşı tarafa daha çekici gelmesi. Siz ne düşünüyorsunuz? Bizce doğru olma olasılığı yüksek. Hatta, bazen doğallığınız, komik ve sempatik bile bulunabilir.

Yapılan anketlerde bir erkeğin; ruhsuz, soğuk ama çok güzel bir kadınla buluşmak yerine doğal, eğlenceli, konuşkan biriyle bir araya gelmeyi tercih ettikleri ortaya çıkmış. Biz de size soralım; aynı şekilde mi düşünüyorsunuz? Belki bunun bir kanıtı da ünlü isimler olabilir. Ünlü ve mükemmel görünen kişilerin resimlerine ve ilişkilerine baktığımızda bir terslik olduğunu anlıyoruz. İlişkileri genelde kısa sürüyor. Peki bu çekicilik neden kısa ve yüzeysel ilişkilere yol açıyor? Çünkü fiziksel olarak güzel algılanan insanlar genelde çok popüler oluyorlar ve çoğu zaman ilişkileri onları tatmin etmiyor ve yeni alternatifler bulmak her zaman daha kolay oluyor. Yani, çok güzel bir kızla veya çok yakışıklı bir erkekle flört ediyorsanız dikkatli olmalısınız. Onu tek isteyen siz olmayacaksınız.

 

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı ve Çekici Bulduğu Tuhaf Şeyler

Bronz ten her zaman moda olmuştur ancak bizi şaşırtan nokta, bikini izlerinin ve beyaz kalan noktaların erkeklere çekici gelmesi. Kadınlarsa bu durumu tam tersi bir felaket olarak görüyor. Bilimsel olarak bronz tenin dünya genelinde daha çekici olduğu ispatlanmış. Yapılan bir çalışmada 45 tane fotoğraf düzenlenip daha bronz gösterilmiş. Bu resimler, flört, buluşma, arkadaş arayan sitelere eklenmiş ve sonuç olarak bronz tenli olanlar daha çok tercih edilmiş. Bu çok ilginç bir sonuç değil aslında, nedeni ise; içinde bulunduğumuz yüzyılın toplumunun bakış açısı.

Eskiden açık ten rengi sağlık göstergesi sayılırdı. Soylular dışarıda çalışmadıkları için diğer insanlara göre daha beyaz bir tene sahiptiler. Günümüzde ise çoğu insan, plajlarda veya solaryumda bronzlaşmak için vakit harcıyor. Yani her dönemin kendine has moda dayatmaları var. Bronz ten, günümüzde elde etmesi daha zor olduğu için daha cazip görünüyor ancak bikini izlerinin çekici gelmesine biz de anlam veremedik.

Erkek okuyucularımız yorum kısmından genelin neden böyle bir tercihte bulunduğunu yazabilir mi? Bizleri de aydınlatmış olurlar ;)

Peki, erkeklerin karşı cinste hoş buldukları başka tuhaf şeyleri de biliyor musunuz? Aklınıza gelenler de varsa bunları da yorum yaparak bizimle paylaşmayı unutmayın :)

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
13.09.2017
 
603
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..