GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Kolayca Uykuya Dalamayanlar İçin Öneriler

Kolayca Uykuya Dalamayanlar İçin Öneriler

Yatağa yatıyorsunuz, yastığa kafanızı koyuyorsunuz ama uyuyamıyorsunuz, neden? Çünkü aklınızda deli sorular.. Gün içinde yaşadıklarınız, yarın ne giysem, gideceğiniz yerler, yapacağınız görüşmeler vs. konular aklınızı kurcalayıp duruyor, 1 saat hatta 2 saat hayal gücünüze bağlı olarak 3-4 saati bile bulabiliyor bu düşünceler :) Uyuyamazsın tabii. Gelelim bu sorunlarınızı bir kenara bırakıp kolayca uykuya dalabilmeniz için önerilerimize. Uyumak istemeyip de bu önerileri okuyorsanız pek de yararı olacağını düşünmüyoruz ama hayırlısı :P

Düşün düşün nereye kadar? Gece yatağınıza yattığınızda zihninizi bütün hayallerinizden, bütün düşüncelerinizden arındırmanız gerekiyor. Biliyoruz ki bu pek mümkün değil hatta mümkünsüz bişey olduğunu bile söyleyebiliriz sanırım galiba öyle bişey. Peki, gözlerinizi kapattığınızda zifiri karanlık bir görüntü hayal edin, yani karanlığı hayal edin. Sonra bu zifiri karanlığın ortasına atın kendinizi ve bu ortamda ilerlemeye çalışın, adımlarınızı sayın sonrasında zaten bi bakmışsınız ki uykuya dalmışsınız bile ama siz yine de bakmayın gözlerinizi yumun :)

Uykuya dalmanızı kolaylaştıracak diğer bir yöntem ise; bitkisel yağlardan faydalanmak. Özellikle yasemin yağı ve yasemin kokusu çok sakinleştirici ve dinlendirici bir özelliğe sahip. Yatmadan önce bikaç damla yasemin esansını yastığınızın üzerine damlatırsanız bu koku ile birlikte bedeniniz daha rahatlamış hissedip gevşeyecek. Böylelikle kolaylıkla uykuya dalabileceksiniz.

Yatmadan önce süt ve bal karışımı için. Eminim ki aranızda süt sevmeyenler vardır ama süt çok yararlı ve aynı zamanda uykuya dalmanıza yardımcı olacak bir gıda. Süt içmek faydalı mı zararlı mı? sorusunun cevabını buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz. Yatmadan önce ılık bir bardak sütün içine bir çay kaşığı bal ekleyerek içebilirsiniz. Bu sayede hem uykunuz gelecek hem de bedeniniz rahatlayacak ve çok kolay bir şekilde uykuya dalableceksiniz.

Gece yatmadan önce sıcak bir banyo iyidir. Duşa girin, sıcak bir banyo yapın hatta imkanınız varsa banyo suyunuzun içine bikaç damla yasemin esansı ekleyebilirsiniz.

Uyurken doğa seslerine kulak verin. Çok fazla gürültüden hoşlanmıyorsanız bu yöntemi pas geçin. Fakat zaten gürültülü bir ortamda uyumak zorundaysanız kendinizi rahatsız edici bu seslerden arındırmak adına, doğanın içinde huzur verici bir ortamda hissetmenizi sağlayacak bir sesi telefonunuzdan açarak uykuya dalmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu seslerden en rahatlatıcı olanları tabii ki de yağmur sesi ve deniz dalgası olacaktır.

Ayrıca bu yöntemlere ek olarak, siz de yatmadan önce telefonuyla haşır neşir olanlardansanız, akıllı telefonunuzun göz konforu modunu etkinleştirin. Bu sayede telefon ekranınızdaki rahatsız edici mavi ya da beyaz ışık olarak tabir edilen ve gözlerinize zarar veren ışık gidip onun yerine sarı ışık gelecektir. Bu ışık gözlerinizi rahatsız etmiyor ve uykunuzun gelmesine yardımcı oluyor. Hatta sadece uykuya dalmadan önce değil sürekli göz konforu modunu açık tutmanız sizin yararınıza olacaktır.

Peki sabah nasıl erken kalkarım?, bunun cavabı da şurada: Erken Kalkabilmek İçin Öneriler.

Bu arada DUYGU kim tanımıyorum, tanıyan bilen var mı? Paragrafların ilk karakterlerinden duygu çıktı. Duygu beni bul! ❤????

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
21.08.2017
 
521
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..