GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Uyku İlaçları Zararlı Mı?

Uyku İlaçları Zararlı Mı?

Evet, çok net söyleyebiliriz ki uyku hapları sağlığımıza zararlıdır.

Eğer uyku probleminiz uyku hapı yutacak noktaya ulaşmışsa çoktan hapı yutmuşsunuz demektir. Dikkatli olmalısınız ve bir uyku uzmanıyla görüşmeyi sakın ihmal etmeyin. Uyku uzmanlığı yeni bir alan. Nörologların bir kısmı uyku uzmanlığı alanında bilgilendiler ve yeni bir uzmanlık alanı doğdu. Bu uzmanlarla konuşarak uyku sorunlarını çözmek lazım.

Hepimizin sosyal sebepler, ailevi sebepler, ekonomik sebepler gibi nedenlerden dolayı zaman zaman uykusu kaçabilir. Dikkat etmemiz gereken bu problemi doğal yöntemler ile çözmeye çalışmak olmalıdır. En basitinden, rüya otu dediğimiz ot ile bile uyku problemini çözebilirsiniz. Ya da geçici uyku problemleriniz için birkaç miligram melatonin hormonu kullanarak da çözüm üretebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiklerimiz masum problemler fakat "ben her gün uyku ilacı kullanmak zorundayım, beni melatonin, valeriyan, pasiflora kesmiyor" diyorsanız bir uyku uzmanına  ya da bir psikiyatriste giderek uykunuzu kaçıran probleminizi öğrenip bu probleminizi gidermeye çalışın.

Uyku ilaçları kesinlikle size daha fazla zarar verecektir. Bunu unutmayın lütfen..

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
24.11.2017
 
895
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..