GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Kilo Verirken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Kilo Verirken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Diyet.. Öylesine büyük bir endüstriden bahsediyoruz ki, sadece ABD'de geçen sene verilerine göre diyet endüstrisinin büyüklüğü 70 milyar Amerikan Doları olarak yazılıp çiziliyor. Dünya değil bu rakam sadece ABD'nin diyet için kullandığı bütçeyi gösteriyor. Bu noktada bu alandan elde edilen kazanç da çok büyük olunca efsaneleri, doğruları yanlışları birbirine girmiş manipülasyona açık bir sistem ile karşı karşıya geliyoruz. Çok büyük bir bilgi kirliliği var. Temizlemek lazım bunu :)

Arama motorunda "diyet endüstrisi" araması yaptığınızda karşınıza yaklaşık 1 milyon sonuç çıkıyor. Ne kadar çok bilgi varmış bu konu hakkında. Diyet gazisi olmamak için diyet efsanelerini şöyle bir irdelememizde fayda var :)

Pek çok diyet efsanesi var da hangi birinden başlayalım? Alan büyük olunca bu alanın büyük bir neması olduğunu gören uyanık sayısı da artıyor. Abdulmucit Keserbiçer dediğimiz kendine göre size birtakım tavsiyelerde bulunan çakma profesörler veya çakma bilim adamları.. Taşlarla size kilo verdirebiliyorlarmış, tabii zorla değil önce istemeniz gerek. O taşı alıp elinizde sallarsanız, ezerseniz yüzde bir milyon iki yüz seksen altı bin üç yüz kırk iki kilo veriyosunuz. Taşlardan hoşlanmıyor musunuz, sizin bağırsağınızı yıkayalım bu sayede bağırsaktan da olup kolayca kilo verebilirsiniz. Bağırsak mağırsak karıştırmak istemezseniz bizde bi alet var size titreşim veriyoruz anında kilolarınız titriyor ama gitmiyor, gıdıklanıyosunuz biraz o kadar :) Burda kural şu ki; siz ne kadar iyi niyetli ve safsanız karşınızdaki üç kağıtçı sayısı o kadar artıyor. Bu gayet doğal.

Bu tür efsanelerin kardiyolojide veya glokomda, kataraktta, alzheimer gibi hastalıklarda konuşulduğuna pek şahit olmamışızdır. Neden, biliyor musunuz? Çünkü bu alanlara modern tıp el koymuştur. Bu alanlar ciddi alanlardır, bunlarla ilgili birşey söyleyecekseniz yetkin olmanız lazım. Buralarda ağzı olan konuşur mantığı çalışmaz. Maalesef diyet böyle ciddi bir alan değildi, fakat şimdi ciddilik kazanmaya başladı.

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz zayıflamak için tüm uzmanların ortak görüşü aslında çok basit. Formül şu şekilde; daha önceki yeme ve hareket alışkanlığınızda küçük bir değişiklik sadece, "yediğinin yarısı yaptığının 2 katı" bunu uygularsanız, sağlıklı ve rahat bir şekilde kilo vereceksiniz. Kilo vermek için hareketinizi iki katına çıkarın.

Tek gıda diyeti, efsanedir. Külliyen yalan. Çikolata diyeti yapabilirsiniz, sabah öğlen akşam birer tablet çikolata yiyin zayıflayın. Yanında bir hıyar bir de soda. Adı da çok güzel çikolata diyeti sonuçta nefis :P Bu diyetin sonunda zayıflamış bir hasta haline gelirsiniz çünkü 1 ay boyunca demir, B12, D vitamini, omega-3 vs. bunların hiçbirini tüketemediğiniz için sadece çikolata ve hıyarla mezarınızda mutluluklar diliyoruz.

Lahana çorbası diyeti :) Ne var kardeşim lahana çorbasında zayıflatıcı öğeler var. O zaman ne yapalım biraz daha yolalım sizi, bir uyanığımız da lahana kapsülü üretsin satsın, yeter ki cebimiz dolsun siz ölün..

Olmadı mı elma sirkesiyle zayıflatalım, daha olmadı çıkalım televizyonlara elma kromu diye birşey uyduralım, çakalım para kazanalım.

Bunlara inanmak isteyen saf çok, bir hap yutayım zayıflayayım, evet kesin zayıflarsın. Sen önce yemeni içmeni kıs biraz sonra da hareket et öküz.. Bunları yapamıyosan da paranı dolandırıcılara kaptırma bari bir sürü insan senin 1 öğünde yediğin yemekle 1 hafta karnını doyuruyor, yardım et, insan ol biraz da huzur bul, ayı..

Neyse yazmıyorum, sinirlendim. Allah belanızı vermesin sizin beee :D

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
23.12.2017
 
1044
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..