GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Saçlarınızı yıkadıktan bir ya da iki gün sonra saçlarınızın yağlandığını hissedebilirsiniz, bu yağlanma aslında normaldir. Yağ, saç derisini sağlıklı tutmaya yardımcı olan doğal bir salgıdır. Yağlı saç problemi, bir günden kısa bir süre içinde ortaya çıkıyorsa bu aşırı yağ tüketiminin sonucu da olabilir.

Bu sorun, genetik faktörler, hormonal değişiklikler, aşırı stres, aşırı yağlı yiyecekler ve zayıf saç bakımı gibi birçok nedenden kaynaklanabilir. Yağlı saçlar, birbirine dolaşan ağır görünümlü ve kontrol edilemez saçlardır, kepek ve kaşınmaya daha meyillidirler.
Yağlı saçlar, bakımsız, cansız ve kirli göründüğü için bu durum can sıkıcı bir hal alabilir, bundan dolayı elinizden gelenin en iyisini yaparak durumu kontrol altına almak önemlidir. Saçların yağlanmasını önlemek için kafa derisini temiz tutmanız gerekir. Bununla birlikte, günlük şampuanlama her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Bazı şampuanlardaki kimyasallar sorunu daha da ağırlaştırabilir.

Yağlı Saçlar İçin En Etkili Tedavi Yöntemleri (Ev Yapımı ve Doğal)

Neyse ki, elimizde yağlanmayı kontrol altında tutmak ve saçlarınızı günlerce temiz ve canlı tutmak için kullanabileceğiniz harika ev yapımı ilaç tarifleri var. İşte o ilaçlar:

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, yağlı saçlar için etkili bir ev tedavisidir. İçindeki asetik asit, kafa derisinin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur, bu da fazla yağın salgılanmasını kontrol etmeye yardımcı olur ve saçınızda yağ birikmesini azaltır. Ayrıca, yumuşak ve parlak saçların tadını çıkarmanız için güçlü bir saç toniği olarak çalışır.

Limon Suyu

Limon, yağlı saçlar da dahil olmak üzere farklı türdeki kafa derisi ve saç problemleri için mükemmel bir ilaçtır. Limon, sağlıklı saçı destekleyen birçok hayati vitamin ve mineral içerir. Limonun asidik özelliği kafa derisinin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur ve yağ salgısını kontrol eder.

 Siyah Çay

Siyah çayın gözenekleri sıkılaştırarak kafa derisinde fazla yağ birikmesini önleyen ve tannik asit olarak bilinen sıkılaştırıcı bir özelliği vardır.

Aloe Vera

Aloe verada bulunan vitaminler, mineraller ve enzimler yağlı saçlardan kurtulmak için gerçekten işe yararlar. Aloe vera, saç köklerinizi beslerken, kirlerin derin bir şekilde temizlenmesine ve yağ salgılanmasının kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Ayrıca, aloe veranın yumuşak ve yatıştırıcı doğası saçlarınızı sağlıklı tutacaktır.

Bu ev yapımı şampuanı buzdolabında bir haftaya kadar saklayabilirsiniz.

Karbonat

Karbonatın yağ emici özelliği, yağlı saçlar için harika bir tedavi sağlar. Ayrıca, karbonatın alkalin yapısı, kafa derisinin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur ve kötü kokuyu azaltır.

Fuller Toprağı

Fuller toprağı, doğal bir emici olarak, yağlı saç problemini çözmek için kullanılabilir. Ayrıca, barındırdığı mineraller, kafa derisinin pH seviyesini doğal seviyesine getirir ve kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirebilir.

Yumurta Maskesi

Yumurtalar, saçlarınızı yumuşatmak için mükemmeldirler. Ayrıca, yumurta akı, yağlı saçlarla savaşır ve yumurta sarısı, saçı güçlendiren proteinlerle doldurulur.

Domates

Domates ya da Serdar Ortaç'ın da söylediği gibi DOMATEZ..

Domateslerin asidik yapısı, kafa derisinin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur ve bu da aşırı yağ salgılanmasının önüne geçer. Domates de kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur.

Bu arada Serdar Ortaç'ı boşuna sevmiyoruz. Bu aralar Youtube'un trend listesinde yer alan ve efsane şarkısı "Yaz günü"nün yeni versiyonu ile bize yine 90'lar nostaljisi yaşatmış ve iyi yapmıştır, sağolsun. Fakat, bizi domatezli şarkısı ilgilendiriyor şu anda. Dinlemediyseniz, ACI DOMATEZ şarkısını mutlaka dinlemelisiniz. "Deliriyorum canım deliyorum, acı domatez gibi kızarıyorum.." Tey tey tey.. Oh miss :D

Muz ve Bal

Ağır bir şampuan veya kötü bir saç kremi kullandığınızda saçlarınız yağlanabilir. Bu sorunu çözmek için muz ve ballı bir ev yapımı saç kremi hazırlayarak saçınızı besleyebilir ve yağ dengesinin ayarlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yağlı Saçları, Temiz, Sağlıklı ve Yağsız Tutmak için Diğer İpuçları

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
12.06.2018
 
673
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..