GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Erken Kalkabilmek İçin Öneriler

Erken Kalkabilmek İçin Öneriler

Bir türlü erken kalkmayı beceremeyenler için belirlediğimiz bu önerileri deneyerek sabahları daha erken ve zinde güne başlayabileceksiniz.

1. Kendinize bir ödül belirleyin

Yatağınıza yattınız ve sabah erken kalkmanız gerektiğinin farkındasınız. Bu sabah eğer gerçekten belirlediğim saatte kalkarsam kendime şu hediyeyi alacağım ya da kendimi şu şekilde ödüllendireceğim gibi sınırlar koyun. Bu şekilde hareket ederek beyninizi erken kalkmaya hazırlamış olacaksınız ve erken kalkacaksınız.

2. Alarm kurun :)

Alarm kurmak her zaman işe yaramıyor tabii ki. Fakat alarmınızı telefonunuzdan kurmak yerine kendinize 1 tane çalar saat alabilirsiniz ve bu çalar saati odanızda yatağınıza en uzak yere koyun. Bu sayede sabah alarm çaldığında mecburen kalkıp alarmı kapatarak o iğrenç sesten kurtulmak isteyeceksiniz. Bu şekilde uyanmış olacaksınız.

3. Duşa girin

Sabah alarm çalar çalmaz kendinizi duşa atın ve hafif soğuk suyla yıkanın bu sayede ayılacaksınız ve o günü zinde geçireceksiniz.

4. Gece yatmadan önce hiç bir şey yemeyin

Yatmadan önce yemek ya da abur-cubur atıştırmalıklar yerseniz gece boyunca rahatsız bir uyku çekeceksiniz aynı zamanda bu alışkanlık sizin kilo almanıza ve bazı sağlık sorunlarınızın oluşmasına da sebep olacak. Fakat yemek yemezseniz o gece gayet rahat huzurlu bir uyku çekerek gerçekten dinlenmiş olacaksınız ve sabah daha dinç hissedeceğiniz için uyanmanız da kolaylaşacaktır.

5. Gün ışığı almayan bir odada yatmayın

Güneş doğduğunda pencerelerinizden odanıza güneş ışığı girmiyorsa bedeniniz halen kendini gecede zannedecektir ama odanıza gün ışığı girdiği zaman bedeniniz sabah olduğunu hissedecek ve uyanması gerektiğinin farkına varacaktır. Böylelikle daha kolay uyanabilirsiniz.

Tüm bu yöntemleri denediniz ve yine de erken kalkamıyorsanız boşuna kendinizi zorlamayın, siz tam bir tembelsiniz ne yapsanız boş. Uyumaya devam edin :)

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
21.08.2017
 
466
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..