GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Aşırı Cinsel İlişki Zararlı Mıdır?

Aşırı Cinsel İlişki Zararlı Mıdır?

Cinsel tatmin için çok sık ilişkiye girmek zararlı mıdır? Kendimizi ya da partnerimizi dizginlememiz mi gerekir yoksa serbest mi bırakmalıyız?

Bu tarz bir birliktelik erkekler açısından çok sorun olmamasına karşın kadınlarda çoğunlukla acıya sebep verebiliyor ve ilişki kadınlar açısından zevksiz bir duruma gelebiliyor ya da gün içinde yaşanılan ilişkilerin çok azından keyif alıyorlar.

Aşırı cinsel istek ve tek taraflı olarak aşırı cinsel ilişkiye girmeye doyamamak, psikolojik bir sorun da olabilir. İlişkilere kimse sınır koyamaz, insanlar istediklerinde böyle bir cinsel yaşama ihtiyaç duyabilir. Günde 5, 6, hatta 10 kez bile cinsellik yaşamanın insan bünyesine direkt olarak herhangi bir zararı da olmayabilir fakat mesele şu ki, bu tarz ilişkilerdeki cinsel isteği daha az olan tarafların da belirttiği gibi önemli olan bu ilişkinin karşılıklı birliktelikten keyif alınabilecek düzeyde olmasıdır. Yani ilişki, partnerinizin ne hissettiğini anlamaya çalışıp ona nazik davranmak ve zarar vermemek üzerine kurulmalıdır. Eğer gerçekten bu düzey sağlanabilirsa ve "günlük sayı olarak çok yüksek miktarda ilişki oluyor fakat biz tatmin oluyoruz, herhangi bir problemimiz yok" denilebiliyorsa ortada herhangi bir sorun kalmıyor zaten. Ama tek taraflı tatmin söz konusuysa ilişkinin dengelenmesi ve aşırı istekli olan kişinin eşinin isteklerine kulak vermesi gerekir. İlişkide kimsenin canının yanmayacağı ve iki tarafın da istekli olabileceği pozisyonlar tercih edilmeli. Sonuçta cinsel ilişki de sevgi kaynaklı ve insanın karşısındaki kişiye en çok değer vermesi gereken durumlardan biri olmalı, öyle değil mi? Lütfen canımızı acıtmadan şeyapalım :)

Sonuç olarak, çift cinselliği önemlidir. Yani, partnerinizle bir ilişki yaşıyorsanız duygusal ve fiziksel manada partnerinizin his ve duygularını görmezden gelmeniz mümkün olamaz. Çift olarak tatminkar bir cinsellik yaşamak istiyorsanız, mutlaka eşinizin söyleyeceklerine de kulak kabartmalısınız. Böyle durumlarda mutlaka ortak bir yol çizilmeli ve ortak noktada buluşabilmeyi sağlamak gereklidir. Üstesinden gelemiyorsanız da mutlaka bir uzmandan yardım alınız. Çünkü bu iş kronikleşip işin içinden çıkılmaz bir duruma gelirse eşinizin kötü duygularında ve travmatik hislerinde giderek bir artış da olabilir bunun sonucunda da siz de istediğinizi elde edememenin verdiği hisle daha çok üsteleyebilirsiniz ve ilişki olumsuz etkilenir.

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
29.09.2017
 
520
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..