GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dişiniz mi ağrıyor? Hem de çok mu? Kendinizi yerden yere vurmak mı istiyorsunuz? Hatta hayattan soğuyup hayatın anlamını sorgulamaya başlamış da olabilirsiniz. Sizi çok iyi anlıyoruz. Bu belirtiler diş ağrısı çeken insanların ruh hallerinin en belirgin özellikleridir. Diş ağrısı çok büyük bir sağlık problemidir.

Diş Ağrısı Neden Olur?

Sağlıklı bir bireyde diş ağrısı problemleri yaşanmaz. Ancak dişlerini çok sıkan ya da diş gıcırdatma gibi alışkanlıklara sahip bireylerde diş sızlaması gibi problemlerle karşılaşılabilinir.

Diş sızlamasının en önemli sebepleri diş yüzeyinde ortaya çıkan çatlaklardır. Eğer diş çürüğünüz yoksa ve dişleriniz sızlıyorsa diş eti çekilmesinden kaynaklı problemler yaşıyor olabilirsiniz.

Diş ağrısının tamamen bir daha uğraşılmadan ortadan kalkabilmesi için diş yüzeyinde oluşmuş olan diş çürüğünün tedavi edilmesi ve eğer varsa diş taşı temizliğinin yapılması gerekir.

Diş taşı olan bir birey diş ağrısı problemi yaşıyorsa mutlaka diş eti enfeksiyonu ile karşı karşıyadır. Bunun ortadan kaldırılabilmesi için diş eti ve diş taşı temizliği mutlaka yapılmalıdır.

Diş ağrısına neden olan ve sık rastlanılan diğer sebepler ise aşağıdaki gibidir.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Şu anda dişiniz gerçekten ağrıyorsa bundan sonra yazılan bilgileri de dikkatle takip etmelisiniz. Diş hekimlerinin de acil durumlarda kullandığı ve diş ağrısı için uygulanan en etkili yöntem olan bu uygulamayla diş ağrınızı 1 dakika gibi kısa bir sürede nasıl geçirebileceğinizi kısaca özetleyeceğiz.

Öncelikle yapmamız gereken şey, rahatsız dişimizin üzerindeki besin artıklarını o bölgeden uzaklaştırıp temizlemekle işe başlamak. Suyla ağzımızı çalkalamak temizlik işlemini büyük oranda sağlayacaktır. Ağzı tuzlu suyla çalkalamayı tercih ederseniz ağrının hafiflemesine fazladan bir katkı sağlamış olacaktır.

Sancılı olan diş bölgesini bahsedilen şekilde temizledikten sonra aktardan alabileceğiniz karanfil yağı bu sorunu çözecek sihirli formülün adı aslında.

Peki karanfil yağını nasıl kullanmalıyız? İnternette veya diğer bazı kaynaklarda gösterildiği gibi karanfil yağını direkt dişin üzerine damlatıp uygulamayacağız. Bu yöntem de kulllanılabilir belki ama etkisi daha kısa sürecektir. Biz etkisinin daha uzun süre devam etmesini istiyoruz. O yüzden de dişin daha uzun süre karanfil yağı ile temasta kalması gerekiyor.

Karanfil yağının diş ile daha uzun süre temasta kalmasını sağlamanın yolu da pamuk kullanmak olacaktır. Çok fazla değil yeterli olabilecek miktarda bir parça pamuk üzerine bol miktarda karanfil yağını döküp biraz önce temizlediğimiz dişimizin üzerine güzelce yerleştiriyoruz. Daha sonrasında ise dişlerimizi hafif sıkarak ağzımızın kapalı kalmasını sağlıyoruz.

Daha sonrasında 1 dakika kadar bekliyoruz. Zaten saniyeler geçtikçe ağrının hafiflediğini hissetmeye başlayacaksınız. Bu geçen 1 dakikanın sonunda diş ağrınız geçmiş olacak. Mutlu bir son :)

Diş Ağrısının Çözümüne Yönelik Evde Uygulanabilir Diğer Pratik Yöntemler

Unutmayın; yukarıda bahsedilen çözümler ağrıda geçici bir rahatlama oluşturacaktır. Diş ağrısının kesin çözümü ve tamamen ortadan kaldırılabilmesi için mutlaka diş hekimi kontrolüne ve muayenesine gitmenizde fayda vardır. 

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
14.05.2018
 
639
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..