GÖNDER:
 
PAYLAŞ:
 
Alzheimer Tedavisinde Yeni Umut Işığı

Alzheimer Tedavisinde Yeni Umut Işığı

Bilim insanları test aşamasındaki yeni bir alzheimer ilacının beyinde oluşan protein plaklarını temizlemeyi başardığını ve tedavi konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu açıkladı. Bu haber, alzheimer hastaları ve yakınları için gerçekten büyük bir umut ışığı niteliğinde.

Bilmeyenler için "alzheimer hastalığı nedir?" bunu belirtelim. Alzheimer, yaş ilerledikçe yoğunlaşan ve beyinde protein plaklarının adeta beyne kar yağması gibi birikip yoğunlaşmasıyla beynin fonksiyonlarının bozulduğu ve temel problemin bellek (hafıza) sorunu olduğu bir yaşlılık problemi diyebiliriz. 80 yaşını geçen her 4 kişiden 1'i maalesef bu hastalığa yakalanıyor.

Bu hastalıkla ilgili bu güne kadar elimizde çok ciddi, çok güvenilir, güçlü ve tedavi edici bir silahı yoktu. İngiliz bilim adamları çok önemli bir adım atarak, beyinde biriken plakları dahi temizleyebilen yeni bir ilacı geliştirdiler. Uzmanlar bu ilaçtan gerçekten iyi bir sonuç çıkacağına inanıp destekliyorlar.

İlginizi Çekebilir: Uyku İlaçları Zararlı Mı?

Bu tip gelişmelerle en geç 5 ya da 10 seneye kadar Alzheimer tedavisinde çok iyi bir yerde olunabileceğine inancımız gerçekten artıyor.

 
GÖNDER:
 
 
 
PAYLAŞ:
 
 
 
Orhan
 
24.11.2017
 
831
 
 
Yorumlar
 
 
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın..
 
 
 
UYARI: Sitemizdeki bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Çeyrek Kafa © 2020 Tüm Hakları Saklıdır..